Rekrutacja na studencki wyjazd studialny do Malmø w dniach 8-11 kwietnia 2024 r.

Rekrutacja na 4-dniowy wyjazd studialny do Malmø (Szwecja) w dniach 8-11 kwietnia 2024.

Photo by Pontus Ohlsson on Unsplash

Szanowni Państwo,

Rozpoczynamy rekrutację na 4-dniowy wyjazd studialny do Malmø (Szwecja) w dniach 8-11 kwietnia 2024. W ramach wyjazdu zapraszamy na wspólne zajęcia z zakresu ekonomii miejskiej, urbanistyki i rynków nieruchomości. Zajęcia te realizowane będą w University of Malmo we współpracy z ESPI – francuską instytucją szkolnictwa wyższego kształcącej w obszarze rynków nieruchomości (https://groupe-espi.fr/en/). Program wyjazdu zawiera zajęcia terenowe w Malmø w kontekście lokalizacji nowych przestrzeni biurowych i mieszkaniowych, rozwoju infrastruktury i transportu, rozwiązywania konfliktów przestrzennych. Jest to część przedmiotu pt. Urban Studies: Applications of Spatial Economics w ramach kierunku Urban Business and Development, realizowanego na Uniwersytecie w Malmø. Zajęcia te adresowane są dla 5 studentów z kierunku Gospodarka Przestrzenna (I i II rok studiów magisterskich i III rok studiów licencjackich) oraz kierunku Inwestycje i Nieruchomości (I i II rok studiów magisterskich i III rok studiów licencjackich).  Udział w zajęciach będzie podstawą do zaliczenia 28 h wykładów do wyboru.

Zarówno Instytut Gospodarki Przestrzennej, jak i Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny dofinansują udział w tym wyjeździe edukacyjnym.  Przewidywana jest ryczałtowa kwota ok.1600 PLN na osobę, która powinna pokryć koszt przelotu (tanimi liniami lotniczymi) i noclegów. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się e-mailowo do dr hab. Magdaleny Załęcznej do 15 lutego (magdalena.załeczna@uni.lodz.pl).
Więcej szczegółowych informacji dotyczących wyjazdu zostanie Państwu przekazanych na bezpośrednim spotkaniu pod koniec lutego, na które zostaną zaproszone osoby wyrażające chęć udziału w tych zajęciach.

Redakcja: dr Konrad Żelazowski