Kierownik studiów podyplomowych:
prof. zw. dr hab. Ewa Kucharska-Stasiak

Czas trwania studiów:
Studium obejmuje minimum 290 godzin zajęć dydaktycznych oraz comesięczne Konsultacje Kierownka Studiów. Studia trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym (piątki - niedziele) raz lub dwa razy w miesiącu. Orientacyjny czas trwania zajęć: piątek 16.30–20.15, sobota, niedziela 9.00–16.00.

Szacowany koszt studiów:
4900 zł (rozłożony na dwie raty)

Adresaci studiów:
Studia kierowane są do osób, które chcą zajmować się profesjonalnie wyceną nieruchomości (chcą zostać rzeczoznawcami majątkowymi), którzy w obszarze zawodowym powinni znać zasady wyceny nieruchomości, współpracują z rzeczoznawcami (np. pracownicy sektora bankowego i ubezpieczeniowego) interesują się problematyką wartości nieruchomości (są właścicielami nieruchomości, chcą inwestować, są deweloperami).

Krótka charakterystyka programu:
Program studiów podyplomowych realizuje minimalne wymogi programowe dla studiów podyplomowych w zakresie wyceny nieruchomościami określone w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 19 kwietnia 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie minimalnych wymogów programowych dla studiów podyplomowych w zakresie wyceny nieruchomości (Dz. U. poz. 903).

Weryfikacja efektów kształcenia:
Warunkiem ukończenia studium jest uzyskanie pozytywnych ocen z egzaminu semestralnego i egzaminu końcowego, obejmujących przedmioty realizowane w ramach studiów, jak również uzyskanie pozytywnej oceny z pracy dyplomowej, przygotowywanej w ramach seminarim dyplomowego.

Wykładowcy:
Kadrę dydaktyczną stanowią specjaliści praktycy oraz teoretycy zajmujący się problematyką wyceny: obok pracowników Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego,pracownicy innych wyższych uczelni z całej Polski, eksperci z Polskiej Federacji Rzeczoznawców Majątkowych.

Egzamin państwowy na rzeczoznawcę majątkowego:
Warunkiem przystąpienia do egzaminu państwowego na rzeczoznawcę majątkowego jest ukończenie studiów podyplomowych w zakresie wyceny oraz odbycie praktyk.Szczegółowe warunki regulują Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 marca 2014 r. w sprawie nadawania uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości (http://dziennikustaw.gov.pl/Du/2014/328/1).

Rekrutacja 2024/25

Rekrutacja na semestr zimowy rozpocznie się dnia 15 marca 2024 roku i trwać będzie do wyczerpania się limitu miejsc, najpóźniej do 30 września 2024 roku.

Kierownik studiów ogłasza w sposób ogólnie przyjęty w Uniwersytecie Łódzkim szczegółowe zasady rekrutacji na studia podyplomowe, program kształcenia, koszt studiów, limit miejsc, termin składania dokumentów, co najmniej na trzy tygodnie przed rozpoczęciem zajęć. Przyjęcie na studia podyplomowe Wycena Nieruchomości następuje na podstawie złożonych przez kandydata dokumentów. Decyzje o przyjęciu na studia podyplomowe podejmuje kierownik studiów podyplomowych. W przypadku nie przyjęcia na studia kandydat odbiera dokumenty w miejscu ich złożenia.

Jeżeli Ustawodawca określi, że nie ma warunków do prowadzenia zajęć w trybie stacjonarnym wykładowcy są przygotowani do prowadzenia zajęć  w trybie online.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Limit miejsc : 50

Dokumenty należy przesyłać na adres (poniżej) lub składać osobiście po wcześnijszym kontakcie z Sekretariatem.

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ
Sekretariat studiów podyplomowych: Wycena Nieruchomości
ul. POW 3/5
90-255 Łódź,
pok. B303/ D113

Kontakt:
Elżbieta Hryniewicz
Email: elzbieta.hryniewicz@uni.lodz.pl
Tel.42-635-51-90
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wymagane dokumenty:

  • odpis dyplomu lub poświadczona przez Sekretariat Katedry kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • podanie o przyjęcie skierowane do Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ [pobierz]
  • kwestionariusz osobowy [pobierz]
  • zobowiązanie do pokrycia kosztów udziału w studiach podyplomowych [pobierz]

Informacja RODO dla osób uczestniczących w rekrutacji na studia podyplomowe w UŁ [pobierz]

Informacja RODO dla słuchacza studiów podyplomowych w UŁ [pobierz]